JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI KLIMATYZATOR?

Właściwego wyboru dokonasz, jeśli spełnisz następujące wymagania:

 1. Dobór mocy klimatyzatora.
  Moc klimatyzatora mierzona jest w kW i jest jednym z głównych kryteriów wyboru odpowiedniego klimatyzatora. Znajomość potrzebnej mocy ułatwi Ci nadrobienie zaległości w nieskończonej gamie oferowanych modeli.

Oferta: powierz wybór klimatyzatora specjaliście naszej firmy, który bezpłatnie przyjedzie do obiektu i dobierze niezbędny sprzęt do pożądanego lokalu.

 1. Wybór producenta.
  Znając wymaganą moc klimatyzatora, pozostaje wybrać producenta i typ klimatyzatora. Najbardziej cenione i niezawodne są klimatyzatory japońskich producentów, ale ich cena jest dość wysoka. Chińscy, koreańscy i tajwańscy producenci przywiązują znacznie tańsze i coraz większą wagę do jakości i niezawodności. Jednak przy wyborze klimatyzatora nie tyle nazwa producenta, ile charakterystyka techniczna. Również w zależności od przeznaczenia pomieszczenia, układu, innych możliwości technicznych należy wybrać typ, tj. ściana, kaseton, sufit lub kanał.
 2. Pierwszy etap selekcji. Wybierz klimatyzator w oparciu o funkcje i cechy, które są ważne tylko dla Ciebie.
  W zależności od producenta i typu klimatyzatora mogą różnić się właściwościami technicznymi, funkcjami, konstrukcją i oczywiście ceną. Przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora ważne są dwa punkty:
  • Wybierz klimatyzator, biorąc pod uwagę tylko parametry i cechy, które są dla Ciebie ważne. Nie ścigaj na ślepo przyjaciół, sąsiadów, krewnych.
  • Nie przepłacaj za rzeczy, których praktycznie nie będziesz używać. Właściwie oceń swoje możliwości finansowe przy wyborze producenta.

Montaż klimatyzacji Tarnowskie Góry

montaż klimatyzacji Tarnowskie Góry
montaż klimatyzacji Tarnowskie Góry

Spośród wielu firm zajmujących się montażem oraz serwisem klimatyzacji w Tarnowskich Górach, polecamy sprawdzone i zaufane firmy:

 • GreenKW – https://greenkw.pl/montaz-klimatyzatorow/ – 602 232 848
 • AD-Serwis – https://www.ad-serwis.e-slask.eu/serwis-naprawa-montaz-klimatyzacja-klimatyzatory/

Postaramy się wymienić najważniejsze parametry techniczne klimatyzatora:
• Moc
• Poziom hałasu jednostek zewnętrznych i wewnętrznych
• Typ sprężarki (inwerter lub WŁ/WYŁ)


Konwencjonalny klimatyzator (WŁ/WYŁ) działa na zasadzie „włącz-wyłącz”: po osiągnięciu ustawionej temperatury klimatyzator wyłącza się i włącza ponownie dopiero po osiągnięciu wyższy niż ustawiony. Inwerter działa trochę inaczej: może równomiernie zmieniać moc, zwiększając ją do ustawionej temperatury i stopniowo zmniejszając moc, aby utrzymać temperaturę.

Główne zalety klimatyzatorów inwerterowych:
• Niezwykle cicha praca jednostki zewnętrznej.
• Szybkie osiągnięcie ustawionej temperatury (dwa razy szybciej niż klimatyzator ON/OFF).
• Utrzymanie ustawionej temperatury z dokładnością do 0,5°С.
• Oszczędza energię elektryczną (do 30% oszczędniej niż ON / OFF).
• Nie przeciążalność sieci, zwłaszcza podczas rozruchu.

Efektywność dystrybucji powietrza.
Wydajna dystrybucja powietrza pomoże uniknąć przeciągów, nierównowagi temperatur i innych dolegliwości. Do pomieszczeń o powierzchni do 30-35m2/m wystarcza podwójna żaluzja pozioma z autoswingiem, a dla większych pomieszczeń (od 50m2/m) preferowany jest nadmuch pionowy – tzw. podwójny autoswing .

Zakres pracy sprzętu w zależności od temperatury otoczenia.
Kupując klimatyzator, upewnij się, że znasz najniższe granice temperatury otoczenia, w których może nadal działać. Ten zakres temperatur otoczenia jest szczególnie ważny dla pompy ciepła pracującej w trybie ogrzewania.

 1. Drugi etap selekcji. Nie przepłacaj za rzeczy, których nie będziesz używać.
  Zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Na cenę największy wpływ ma producent (nazwa klimatyzatora) i typ (falownik lub ON/OFF). Zawsze dokładnie zastanów się, czy jesteś w stanie zapłacić dodatkowo za imię tylko dlatego, że posiada je Twój krewny lub sąsiad.

Obsługa klimatyzatora:

• Nie ustawiaj zbyt niskiej temperatury. Przeziębienie nie przyniesie żadnych korzyści zdrowiu. Najbardziej komfortowa temperatura dla osoby pracującej 21-22 C, w spoczynku – 22-23 C.
• Jeśli klimatyzator pracuje w trybie chłodzenia, staraj się unikać bezpośredniego światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Zasłony i rolety powinny być zamknięte. Zamknij okna i drzwi, aby utrzymać chłodne powietrze. W takim przypadku klimatyzator będzie w stanie utrzymać temperaturę w trybie komfortowym i oszczędzać energię elektryczną.
• Nie zakrywaj klimatyzatora zasłonami ani nie umieszczaj przed nim dużych przedmiotów (szaf, kwiatów), ponieważ uniemożliwi to normalną cyrkulację powietrza i utrzymanie temperatury.
• Jeśli w Twoim pokoju nie ma systemu wentylacji, zaleca się od czasu do czasu przewietrzyć pomieszczenie.
• Jeśli przedni panel klimatyzatora jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub jasnego oświetlenia wnętrza, sygnały z pilota mogą nie być odbierane. W takim przypadku klimatyzator należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych lub należy ograniczyć oświetlenie.
• Regularnie czyść filtry (raz na dwa tygodnie). Pomoże to nie tylko skutecznie oczyścić powietrze, ale także pomoże nie stracić mocy klimatyzatora z powodu zanieczyszczenia.

Jeśli nie masz dostępu do wykwalifikowanych specjalistów, filtry możesz wyczyścić odkurzaczem lub po prostu spłukać ciepłą wodą.
Jeśli planujesz zaprzestać używania klimatyzatora na dłuższy czas (ponad 1 miesiąc), uruchom go w trybie wentylacji, aby wysuszyć części wewnętrzne i uniknąć nieprzyjemnych zapachów przy następnym włączeniu klimatyzatora.