Potrzeby każdej rodziny są inne. Posiadanie domu o dużym metrażu kwadratowym jest bardziej skoncentrowane na mocniejszych modelach pomp ciepła, właściciele mieszkań lub biur chętniej patrzą na mniej wydajne systemy grzewcze. Jednak dla obu grup ważny jest komfort, wysoka jakość i energooszczędność.

Aby stworzyć idealny klimat w Twoim domu w Tarnowskich Górach za pomocą pompy ciepła , należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych kwestii.

Twoje miejsce zamieszkania – Tarnowskie Góry

Jednym z ważniejszych szczegółów jest miejsce zamieszkania. Nie tylko w Nowej Zelandii, ale także w Tarnowskich Górach nadchodzą zimne, wilgotne, a zwłaszcza gorące letnie dni. Pompy ciepła są zaprojektowane tak, aby rozwiązywać indywidualne problemy każdego domu.

Nawet jeśli temperatura wzrośnie powyżej 30 C, pocenie się nie zniknie. Systemy pomp ciepła wykorzystują zaawansowane technologie, które pomagają pochłaniać ciepło z powietrza wewnątrz i rozpraszać je na zewnątrz, tworząc chłodne powietrze w domu.

Rodzaj systemu pomy ciepła

Nasze systemy pomp ciepła Daikin, Nibe, Cooper & Hunter, Vaillanta, Midea są odpowiednie dla każdego rodzaju domu. Od kilkunastu lat szukamy indywidualnych rozwiązań dla każdego klienta.

Na przykład pompa ciepła w systemie Daikin Split jest idealna, jeśli chcesz ogrzewać/chłodzić tylko jedno pomieszczenie lub określony obszar. Ten producent oferuje nowoczesne jednostki ścienne i kompaktowe podłogowe, które mogą tylko chłodzić lub działać w dwóch cyklach: grzania i chłodzenia.

Jeśli chcesz utrzymać ciepło w swoich pomieszczeniach, Daikin Multi Split umożliwia sterowanie klimatem w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć do pięciu jednostek wewnętrznych.

„System kanałowej pompy ciepła Daikin zapewnia niezrównany komfort w każdym domu. Zapewnia to najnowsza technologia, która pozwala cieszyć się przyjemnością i komfortem domu przez cały rok. System orurowania pompy ciepła składa się z elementów wewnętrznych i zewnętrznych oraz elastycznych kanałów. Jednostka wewnętrzna jest ukryta w suficie lub pod podłogą, a elastyczny kanał rozprowadza klimatyzację przez kanały powietrzne w domu.

Moc, rozmiar i styl pompy ciepła

Można założyć, że wszystkie pompy ciepła są projektowane tak, aby były równoważne, ale ich wielkość, moc, a nawet styl mogą się znacznie różnić. Twoja powierzchnia, ilość pomieszczeń, elementy wystroju mają istotny wpływ na wybór pompy ciepła.

Odpowiednio dobrana pompa ciepła będzie działać najefektywniej. Jeśli jest za wysoki, zużywa dużo energii i jest za niski, aby utrzymać odpowiednią temperaturę, będzie działał z pełną wydajnością i szybko się zużyje.

Wielkość pokoju . Wielkość pomieszczenia lub lokalu to najważniejszy wskaźnik przy wyborze pompy ciepła. Właściwa pojemność dobierana jest w zależności od wielkości pomieszczenia. Im większa przestrzeń, tym większa wymagana wydajność pompy ciepła.

montaż pompy ciepła Tarnowskie Góry
montaż pompy ciepła Tarnowskie Góry

Izolacja. Im lepsza izolacja ścian i sufitów, tym mniejsza wymagana wydajność pompy ciepła. Izolacja pianką PUR

Rozmiar okna. Wielkość okna oraz zastosowane materiały izolacyjne szkła wpływają na wielkość pompy ciepła. Mniej odizolowane przestrzenie, z większą liczbą okien (w zależności od ich jakości), będą wymagały mocniejszego systemu.

Kierunek. W zależności od tego, po której stronie (wschodniej, zachodniej, południowej, północnej) znajduje się pomieszczenie, wielkość pompy ciepła może się różnić. Wpływa na to słońce.

Polecane jest ocieplenie domu i poddasza pianką PUR.

Rozważając wielkość i moc pompy ciepła, należy pamiętać, jak może ona pasować do wystroju domu, biura lub stylu.

Efektywność energetycznej pompy ciepła

Wykorzystanie powietrza zewnętrznego to skuteczny sposób na zapewnienie zrównoważonego klimatu w domu. Inwestując w pompę ciepła powietrze-woda, zmniejszysz zużycie CO 2 i energii. Producent oferuje do wyboru dwa systemy: Monobloc i Split. Oba systemy posiadają moduły zewnętrzne i wewnętrzne , które tworzą kompletny zespół grzewczy i ciepłej wody. Powietrze jest jednym z darmowych odnawialnych źródeł naturalnych, więc pompy ciepła powietrze-woda zwrócą się na dłuższą metę.

Dodatkowe funkcje mogą również pomóc w zmniejszeniu zużycia energii. Na przykład systemy Daiki Split z inteligentnym okiem resetują poziom efektywności energetycznej, jeśli pomieszczenie nie jest używane przez 20 minut. Wraca do pierwotnych ustawień, jeśli ktoś ponownie wejdzie do pokoju, oszczędzając w ten sposób energię.

Jakość powietrza przy zastosowaniu pompy ciepła

Ważne jest, aby wybrać pompę ciepła, która poprawia jakość powietrza. Wiele pomp ciepła Daikin, Cooper & Hunter, Nibe nie tylko filtruje cząsteczki lub kurz, ale także umożliwia dodatkową kontrolę wilgotności w pomieszczeniu.

To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla osób z astmą, katarem siennym lub innymi alergiami.

Dodatkowe funkcje pomp ciepła

Pompy ciepła w Tarnowskich Górach nie tylko ogrzewają lub chłodzą powietrze w Twoim domu. Mają też dodatkowe umiejętności ich cechy, które podnoszą poziom komfortu w Twoim domu.

Wi-Fi . Za pomocą smartfona możesz ustawić i zaplanować temperaturę w domu w dowolnym miejscu i czasie. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy dużo podróżują i chcą wrócić do przytulnego ciepłego/chłodnego środowiska domowego.

Redukcja szumów. Wyjątkowa konstrukcja sprężarki i wentylatory aerodynamiczne zapewniają płynną pracę. Dlatego nawet nie poczujesz, że pompa ciepła jest włączona.

Tryb uśpienia. Ten energooszczędny środek delikatnie reguluje temperaturę podczas snu.

Czujnik obecności. Czujnik podczerwieni kieruje powietrze z dala od ludzi w kierunku pomieszczenia, aby zapobiec zimnym przeciągom i przejść w tryb oszczędzania energii, jeśli ludzie wyjdą z pomieszczenia na dłużej niż 20 minut.

cena pompy ciepła Tarnowskie Góry
cena pompy ciepła Tarnowskie Góry

Cena pompy ciepła Tarnowskie Góry

System pompy ciepła to duża inwestycja w Twoim domu. Aby łatwiej było zdecydować, ile możesz wydać na zakup takiego systemu, zastanów się, jak długo tam będziesz mieszkać, jaką wartość dodaną chcesz stworzyć i jak ważne jest, aby w Twoim domu było świeże powietrze.

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz zmodernizować swój domowy system grzewczy, ale nie jesteś jeszcze pewien, który system jest dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z nami. Chętnie skonsultujemy się i wybierzemy dla Ciebie odpowiednią opcję. Pracujemy od ponad dziesięciu lat. Pomożemy Ci nie tylko wybrać, ale także zainstalować. Wszystko z jednego źródła.

Oceń:

Autor: Marzena Tomanek