Zainstalowanie w domu lub mieszkaniu aktywnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła ( rekuperacja )może być z różnych powodów trudne lub prawie niemożliwe. Dotyczy to w szczególności przebudów, gdzie często trudno jest dopasować dystrybucję powietrza do istniejących pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem może być lokalna centrala wentylacyjna wbudowana bezpośrednio w ścianę domu.

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Rekuperacja – Montaż


https://www.ad-serwis.e-slask.eu/rekuperacja/

 J.W INSTAL

Wielowieś ul. Jeżmanów 5
Wielowiś 44-187
Powiat: Gliwice
Województwo Ślaskie

Telefon: +48 730 031 088 
Email: [email protected]

NIP. 9691570979

  • Montaż rekuperacji
  • Instalacja rekuperacji
  • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena
  • Koszt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • Kiedy nie warto robić wentylacji z odzyskiem ciepła
  • Instalacja rekuperatora Śląsk
  • Montaż rekuperatora Śląsk

Okna wysokiej jakości = uszczelniony dom z dużą potrzebą wentylacji

Docieplając dom i wymieniając okna, uzyskasz nie tylko mieszkania o niższych kosztach ogrzewania, ale także znacznie gorsze powietrze w pomieszczeniach. Dobrze uszczelnione okna uniemożliwiają wymianę powietrza w pomieszczeniu i wymagana jest znacznie częstsza wentylacja. Jedynym sposobem na poprawę powietrza we wnętrzu ocieplonych domów i szczelnych okien bez konieczności otwierania okien jest zainstalowanie systemu wentylacji z odzyskiem ciepła.

Jednak właściciele domów i właściciele mieszkań często nie angażują się zbytnio w instalowanie centralnych systemów wentylacyjnych . Powodem jest zapewne cena (choć po zabudżetowaniu na indywidualną jednostkę mieszkaniową nie są to tak duże kwoty) a także konieczność stosunkowo dużej ingerencji w dom ze względu na budowę systemów dystrybucji powietrza . Również w przypadku remontów mieszkań instalacja centralnej wentylacji i dystrybucji powietrza w pomieszczeniu może być dość trudna, chociaż systemy te poczyniły już pewne postępy w tym kierunku. Jednostka centralna może być częścią zabudowy kuchennej, a płaskie kanały powietrzne łatwiej schować np. pod sufitami. Mimo to lokalna jednostka wentylacyjna rozwiązuje ten problem. Można go bardzo łatwo zainstalować, praktycznie bez prac budowlanych w mieszkaniu lub domu.

rekuperacja odzysk ciepła Śląsk
rekuperacja odzysk ciepła Śląsk

Możesz także wietrzyć lokalnie

Rekuperacja – jednostka wentylacyjna jest montowana bezpośrednio w ścianie obwodowej domu. Dlatego w zasadzie wentylowane jest tylko jedno pomieszczenie, w którym jest zainstalowany. Istnieją jednak wyjątki, który może przewietrzyć sąsiednie pomieszczenie (ale trzeba przebić się przez przegrodę i wprowadzić tu kanały wentylacyjne). Powietrze dostarczane jest z zewnątrz przez wymiennik w ścianie i wdmuchiwane bezpośrednio do pomieszczenia. Wszelki kondensat i wydychane powietrze są odprowadzane za zewnętrzną ścianą.

Przy wydajności rekuperatora jedna jednostka powinna wystarczyć do przewietrzenia mniejszego mieszkania, w domu jednorodzinnym zaleca się zamontowanie większej ich ilości.

Hałas jest irytujący

Wentylacja lokalna z odzyskiem ciepła wydaje się bardzo przydatną technologią, ale jest też kilka rzeczy, które mogą Ci przeszkadzać. Oczywiście urządzenia te hałasują i może to być problem w nocy w sypialni. Jednak przy pracy z mniejszą mocą hałas zwykle nie jest tak duży – można go porównać np. z „szumem” systemu wentylacji w akwarium. „Mieszkańcy pomieszczeń są obciążeni akustycznie w taki sam sposób, jak wtedy, gdy otwierają okno i słyszą szmer łagodnego wiatru. Mamy wielu klientów, którzy mają zdecentralizowaną jednostkę wentylacyjną zainstalowaną bezpośrednio w sypialni i są bardzo zadowoleni”

System wentylacji z rekuperacją dla każdego

Zdecentralizowane jednostki wentylacyjne demokratyzują aktywną wentylację z odzyskiem ciepła. Właściciele mieszkań nie muszą już polegać na często nieelastycznych i długotrwałych działaniach stowarzyszeń właścicieli domów i mogą całkowicie wziąć w swoje ręce kwestię wysokiej jakości środowiska wewnętrznego w swoim mieszkaniu. W końcu eksperci przewidują dla tych systemów wspaniałą przyszłość. „Ludzie chcą w domu oddychać świeżym powietrzem dobrej jakości, lepiej spać i myśleć o zdrowiu swoich bliskich. Zwłaszcza w dużych miastach i na obszarach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone. Właśnie w przypadku rekonstrukcji dobrze wykorzystywane są jednostki zdecentralizowane, które są łatwiejsze do zainstalowania, na przykład w zrekonstruowanych budynkach mieszkalnych ” – opisuje właściciel firmy J.W Install z Wielowsi

Pytanie jednak, jak zareagują spółdzielnie mieszkaniowe na konieczność wycięcia otworu instalacyjnego w zewnętrznej ścianie domu. Jest to nadal konieczne, aby skonsultować się z inżynierem budowlanym, który powinien zatwierdzić wybicie otworu w ścianie obwodowej domu. To jednak jedyna ingerencja w budowę domu. W przypadku zgody na wyburzanie ścian polecamy firmę Wysprzatane24.pl , która zajmuje się także wywozem gruzu po remoncie i budowie.