Którą pompe ciepła wybrać?

Pompy ciepła dostępne są w czterech podstawowych wariantach. Każdy z nich nadaje się do innej lokalizacji i do innego rodzaju domu rodzinnego. Możesz wybierać spośród wariantów wody powietrznej, wody ziemskiej, wody wodnej i powietrza powietrznego. Najczęściej stosowanym typem pompy ciepła jest system wody powietrznej, który zapewnia wystarczającą moc prawie w całej Polsce. Jego główną zaletą jest korzystna cena zakupu w stosunku do innych gatunków i bezpretensjonalna instalacja.

Pompa ciepła na tereny górskie? Spróbuj wody ziemskiej lub wody wodnej.

Woda gruntowa z pompą ciepła jest szczególnie odpowiednia dla chłodniejszych obszarów. Zapewnia bardzo stabilną i wysoką wydajność. Wadą są jednak wyższe koszty początkowe i wymagające prace instalacyjne, w tym prace budowlane. Podobnie pompa ciepła wody wodnej znajduje się w podobnej sytuacji. Oferuje bardzo wysoką wydajność i tanią eksploatację. Problem polega na tym, że musisz być właścicielem źródła wody, takiego jak staw lub jezioro.

kontakt: tel:730 031 088

pompa ciepła Tarnowskie Góry

Nie wybieraj najtańszego urządzenia na rynku.

Tanie nie zawsze oznacza jakość. Zalecamy unikanie podejrzanie tanich pomp ciepła z Chin, które w najbliższych latach mogą stać się droższe przy różnych naprawach. Wybieraj pompy ciepła od sprawdzonych dostawców z wieloletnią tradycją, takich jak pompy ciepła Mitsubishi czy Nibe.

portal o klimatyzatorach