Którą pompe ciepła wybrać?

Pompy ciepła dostępne są w czterech podstawowych wariantach. Każdy z nich nadaje się do innej lokalizacji i do innego rodzaju domu rodzinnego. Możesz wybierać spośród wariantów wody powietrznej, wody ziemskiej, wody wodnej i powietrza powietrznego. Najczęściej stosowanym typem pompy ciepła jest system wody powietrznej, który zapewnia wystarczającą moc prawie w całej Polsce. Jego główną zaletą jest korzystna cena zakupu w stosunku do innych gatunków i bezpretensjonalna instalacja.

Pompa ciepła na Tarnowskie Góry? Spróbuj wody ziemskiej lub wody wodnej.

Woda gruntowa z pompą ciepła jest szczególnie odpowiednia dla chłodniejszych obszarów. Zapewnia bardzo stabilną i wysoką wydajność. Wadą są jednak wyższe koszty początkowe i wymagające prace instalacyjne, w tym prace budowlane. Podobnie pompa ciepła wody wodnej znajduje się w podobnej sytuacji. Oferuje bardzo wysoką wydajność i tanią eksploatację. Problem polega na tym, że musisz być właścicielem źródła wody, takiego jak staw lub jezioro.

pompa ciepła Tarnowskie Góry

Nie wybieraj najtańszego urządzenia na rynku.

Tanie nie zawsze oznacza jakość. Zalecamy unikanie podejrzanie tanich pomp ciepła z Chin, które w najbliższych latach mogą stać się droższe przy różnych naprawach. Wybieraj pompy ciepła od sprawdzonych dostawców z wieloletnią tradycją, takich jak pompy ciepła Mitsubishi czy Nibe.

portal o klimatyzatorach
Oceń:

Autor: Marzena Tomanek