Nowoczesne, niezwykle szczelne, wysokiej jakości świetliki dachowe sprostają najbardziej zróżnicowanym potrzebom. Przedstawiamy okna dachowe oraz zestawy izolacyjne sprawdzonych producentów w różnych cenach. U nas znajdziesz świetliki dachowe o żądanych wymiarach i wzornictwie, a także wiele innych niezbędnych materiałów i detali na dachy.

Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy Ci w wyborze i doradzimy w przypadku jakichkolwiek pytań.

Szybki kontakt:

Gulajski – Systemy Dachowe i Przeciwpożarowe

Adres e-mail:

 [email protected]

Adres:1-go Maja 7e Kopienica, 

Śląskie 42-674

Godziny:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela09:00 – 17:00O

bsługa klienta:

 +48 32 720 63 91

Pomoc techniczna:

 511 278 787

Sprzedaż:

 516 962 360

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Dachy zapewniają niezbędną ochronę domów przed deszczem, śniegiem i wiatrem, ale jednocześnie ograniczają przenikanie promieni słonecznych do pomieszczeń. Świetliki dachowe pozwalają rozwiązać ten problem i umożliwiają doświetlenie poddaszy i innych pomieszczeń bezpośrednio pod dachem.

Montaż świetlików dachowych

Montaż świetlików dachowych można przeprowadzić zarówno podczas układania dachu, jak i przed zakończeniem budowy, a także po zakończeniu prac, gdy okaże się, że w lokalu brakuje naturalnego światła. Jeśli planujesz zainstalować strych w swoim domu, zapewnienie wystarczającego oświetlenia bez użycia sztucznych źródeł światła bez świetlików będzie praktycznie niemożliwe. Nawet w przypadku, gdy pomieszczenie ma okno fasadowe, często jedno okno nie wystarcza i trzeba dokupić dodatkowe rozwiązania.

Zazwyczaj wielkość okien dobiera się tak, aby pasowały do ​​szczelin między krokwiami, co pozwoli na wykonanie wszystkich prac instalacyjnych bez bardziej skomplikowanych zmian konstrukcyjnych. Liczbę okien oblicza się na podstawie powierzchni pomieszczenia pod dachem. 1 metr kwadratowy okna wystarcza na około 10 metrów kwadratowych pomieszczenia lub pomieszczenia, w którym są budowane.

Od czego zależy cena świetlików dachowych?

Ceny świetlików dachowych zależą od kilku czynników, dość wspólnych dla wielu podobnych produktów: rozmiaru, sposobu otwierania i oczywiście materiałów, z których są wykonane. Istnieją jednak również takie nowoczesne rozwiązania jak automatyka – świetliki sterowane za pomocą pilota. Rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdy okna są zainstalowane dość wysoko. I choć trzeba będzie za to dopłacić, jeśli okaże się, że jest promocja na takie świetliki, może to być bardzo wygodna inwestycja.

Ponadto, w przeciwieństwie do konwencjonalnych okien elewacyjnych, produkcja dachów jest znacznie szersza i dlatego można ją podzielić na kilka rodzajów:

Świetliki dachowe tunelowe – rozwiązania, które pomagają zwiększyć doświetlenie pomieszczeń, nawet w przypadkach, gdy szczelina między sufitem a dachem wynosi do 2 metrów. Jest to jedno z tańszych rozwiązań, ale trudno je porównywać z pełnoprawnymi oknami, ponieważ ich rozmiar to często tylko 30-40 cm średnicy.

• Świetliki do dachów płaskich - produkty o wzmocnionej konstrukcji i grubszym szkle, które przenoszą znacznie większe obciążenia niż modele pochyłe. W związku z tym ich cena jest wyższa

• Wyłazy dachowe – rozwiązania służące jako zapasowe wyjścia na dach. Ich konstrukcja nie jest ogrzewana, dzięki czemu nadają się do pomieszczeń nieogrzewanych, dlatego kosztują mniej.